sledujte nás na Facebookufacebook

Robi burger


1 porce:
Energie 1 029kJ/245kcal
Bílkoviny 16,1g
Tuky 1,8g
Sacharidy 37,9g

70g Celozrnná houska
50g Robi
30g rajčata
30g římský salát
30g salátová okurka
30g cibule
50g bílý jogurt
česnek
bylinkové koření, čerstvé bylinky

Housku si rozkrojíme, spodní část potřeme jogurtovým dresinkem (jogurt + prolisovaný česnek + bylinkové koření + nasekané čerstvé bylinky). Obložíme cibulkou a položíme plátek lehce osmaženého robi. Ostatní zeleninku vrstvíme dle chuti a nakonec přelijeme zbytkem dresinku.

Robi maso obsahuje rostlinnou bílkovinu (pšeničnou, rýžovou), vodu, obilné klíčky, červenou řepu a sůl. Je tepelně upraveno, takže má pouze minimální množství mikroorganismů. Nejsou v něm žádné živočišné bílkoviny, cholesterol, syntetická barviva ani konzervanty.
Nahrazuje maso ve všem klasických pokrmech, které z masa připravujeme. Maso připomíná nejenom chuťově, ale i vzhledově. V obchodech nalezneme robi maso v podobě plátků, sekané, nudliček a hotových pokrmů jako například čína nebo karbanátky. Upravuje se podobným způsobem jako maso, ale doba jeho přípravy je mnohem kratší. Dá se vařit, dusit, smažit, ale lze ho použít i za studena. Je vhodné pro všechny, kdo mají nároky na zdravou stravu, díky svému složení slouží k prevenci onemocnění srdce a cév, k redukčním dietám, pro diabetiky.

Celozrnné pečivo se vyrábí z celozrnné mouky, která obsahuje i vnější vrstvy zrna obilí. Tyto vrstvy jsou bohaté na vlákninu s obsahem vitamínů, minerálních látek a esenciálních mastných kyselin. Obsahuje vlákninu v množství až 8,5 g ve 100 g (doporučená denní dávka je 20–30 g vlákniny). Celozrnné pečivo má nízký glykemický index (GI). Pomáhá tak omezovat chuť k jídlu tím, že vytváří pocit plnosti delší dobu po jídle, což je ideální pro regulaci váhy. Je to dáno tím, že potraviny s nízkým GI uvolňují pomaleji sacharidy, což pomáhá zabránit nadměrnému kolísání hladiny krevního cukru.


Plněné cuketyŠtíhle nudle se zeleninou a tvarohovým dipem