sledujte nás na Facebookufacebook


Marcela

Počáteční vize klienta:

Jsem starší žena, která byla většinu svého života spíše štíhlá a byla zvyklá cvičit, aspoň 2 x týdně. Pak přišlo podnikání a stále méně času a cvičení jsem omezila na 1 x týdně a později mi na cvičení již nezbýval žádný čas. Chodila jsem z práce až večer a také i pozdě večeřela, většinou co bylo v lednici a po ruce. Již delší dobu mě doslova štve, že jsem přibrala na váze a tak jsem se rozhodla něco udělat, změnit jídelníček. Začala jsem 20.10.2014 a moje váha byla na 75 kg. Prvních 14 dnů šla váha dolů (taky jsem poctivě dodržovala jídelníček), ale pak přišly Vánoce, Silvestr a tu a tam se porušil. A ručička na váze se zastavila (neustále omlouvání, zobání ke kávičce a nahlížení do šuplíku se sladkostmi). Přišlo kontrolní měření a výsledky mě zklamaly. Nebyly takové, jaké jsem si představovala (se svým neustálým porušováním a omlouváním). Pohybu moc nemám, jak jsem psala, jsem starší žena a mám problémy s kyčlemi a astmatem, takže pohyb spíše jen pří

neni-foto

Jana

Počáteční vize klienta:

S proměnou jsem začala především kvůli tomu, že se má postava začala s přibývajícími roky měnit a nebyla už to, co dříve. Jsem zvyklá sportovat, všude chodím převážně pěšky a zdravá strava mi není zase až tak vzdálená. Pustila jsem se tedy do toho a snažím se stravovat dle předepsaných jídelníčků. Celkově se cítím v lepší kondici, lidé okolo mne si proměny všímají, jelikož jde váha postupně dolů. A i když chodím docela často pozdě spát, necítím se stále tak unavená, jako dříve. Jídla jsou zajímavá a jídelníček je velice pestrý, což mne také učí poznávat a využívat nové potraviny. Budu ráda, když se váha bude i nadále snižovat a já shodím přebytečná kila hlavně v oblasti bříška.

neni-foto

Petr

Počáteční vize klienta:

Nikdy jsem svou váhu neřešil, i po svatbě, kdy jsem nabral pár kilo navíc, jsem se tím nijak nezaobíral. Po svatbě jsem však nepřibral jen já, ale i má žena. Ta si však svých nových kil začala všímat a začala se snažit je opět shodit. Začala tedy spolupracovat se Zdravou proměnou a kila šla dolů. Začala také hodně cvičit a postavu zpevňovat. Jelikož jsem každé ráno dostal krabičky s jídly na celý den, přesně podle jejího jídelníčku, ať jsem chtěl či ne, jídelníček jsem dodržoval také  Občas jsem si ale dopřál něco dobrého…ale potom jsem pochopil, o čem ten nový životní styl je. Začal jsem nad jídlem více přemýšlet a navíc jsem přidal 4× týdně aktivní pohyb. Cítím se lépe, nejsem unavený, jak jsem často býval a cvičení mi vždy zvedne náladu. Jsem teprve na začátku, ale rád bych shodil všechna ta přebytečná kila a změnil svůj životní styl od základu.


Zuzka

Počáteční vize klienta:

Nikdy jsem s váhou neměla žádný problém, na střední škole jsem vážila dokonce 52Kg. Za poslední roky se však váha pomaličku zvyšovala. Na své postavě jsem sledovala, že se zaobluji a v některých věcech už jsem se vůbec necítila dobře. První impuls k mé proměně bylo stanovení termínu svatby. Řekla jsem si, že se chci ve svatebních šatech cítit krásně. Po prvním měsíci nového jídelníčku jsem však také začala přemýšlet o svém zdraví. Začala jsem tedy také pravidelně cvičit a byla nadšená, že výsledky na sebe nedaly dlouho čekat. Zdravá proměna mi pomohla si uvědomit, že pokud chci být zdravá a cítit se dobře, nejen teď, ale i za pár let, musím přemýšlet nad tím, co svému tělu dávám, ať už stravou, či pohybem. Věřím, že mé tělo mi tento zdravý životní styl jednou v dobrém vrátí.


Klárka

Počáteční vize klienta:

Vyzkoušela jsem různé diety, po jedné z nich jsem zhubla 6kg. Ale stačilo málo a nabrala jsem tato kila, celkem rychle, nazpět. A pak váha postupně rostla a rostla. Chtěla jsem najít způsob stravování, se kterým se dá žít celý život a hlavně jsem se chtěla vyvarovat dalšího jo-jo efektu. K novému jídelníčku jsem zařadila také pohyb, ve kterém si chci najít takovou zálibu, že pro mne bude přirozené cvičit a sportovat. Zdravou stravou chci odbourat co nejvíce dosavadních zdravotních problémů a být celkově fit a v pohodě.